Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Çanakkale Gezilecek Yerler - Gezi

Çanakkale Gezilecek Yerler

Hem eski hem de modern tarihle dolu, ünlü Çanakkale Boğazı’nın çevresi yüzyıllardır işgalci orduların geçiş noktası olmuştur. Çanakkale gezilecek yerler diye baktığımızda karşımıza tarihi güzellik ve doğal güzellik olarak bir çok yer çıkıyor. Truva savaşlarının efsanevi hikayesi burada geçmiş; Osmanlı padişahları, bugün hala kıyıya hakim olan savunma kaleleri inşa ettiler; ve modern çağda burası, Müttefik kuvvetler ile Osmanlı ordusu arasındaki en ünlü savaş olan.

Çanakkale Gezilecek Yerler

Çanakkale Gezilecek Yerler

Bu, bölgeyi çok sayıda tarihi cazibe merkezi ve turistler için yapılacak şeyler ile terk etti, en ünlüsü Truva harabelerini ziyaret etmek. Hem Gelibolu hem de Truva, bir İstanbul konaklamasına kolayca etiketlenebilir ve şehirden günübirlik gezilerde ziyaret edilebilecek en iyi yerlerden ikisi olarak popüler hale geldi. Çanakkale gezilecek yerler gerçekten oldukça çok, Çanakkale, Gelibolu Yarımadası ve Truva’daki en gözde atraksiyonlar listemizle bu bölgenin ziyaretçilere başka neler sunabileceğini öğrenin. Çanakkale’de yapılacak en iyi şeylerden biri, kasabanın 31 kilometre güneybatısında, Tevfikiye köyünün kenarındaki Truva’yı ziyaret etmektir. 2018 yılında açılan Troya Müzesi, Troya ören yeri girişine 750 metre yürüme mesafesinde, Tevfikiye köyündedir. Sitenin kazısı sırasında ortaya çıkarılan ve birçoğu daha önce hiç sergilenmemiş 2.000 eseri sergiliyor.Güney Gelibolu Yarımadası, yabancı gezginler tarafından kuzeyden çok daha az ziyaret edilir, ancak Gelibolu seferinden daha fazla anıt ve mezarlığa ev sahipliği yapar. Alçıtepe köyü, savaş alanlarından çok sayıda buluntunun sergilendiği Salım Mutlu Savaş Müzesi’ne ev sahipliği yapıyor.

Gökçeada’nın (Gökçe Adası) huzurlu ortamı, özellikle gezmeye bir mola vermeniz gerekiyorsa, birkaç gün dinlenmek için güzel bir yer haline getirir. Çanakkale gezilecek yerler adaları olsun tarihi mekanları veya tarihi güzellikleri, şehitlikleri ile her yıl bir çok yabancı ve yerli turist ağırlıyor. Yemyeşil ormanlık yamaçlar ve zeytinliklerle çevrili beyaz kumlu plajlara hayran olabilir ve terk edilmiş ve harap eski taş evlerle dolu birkaç eski Osmanlı Rum köyünü keşfedebilirsiniz.Çanakkale Gezilecek Yerler - Yorum Gezi Arkadaş 16 Ekim 2022 16 Ekim 2022 — 12:37
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer sorular