Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Diyarbakır gezilecek yerler - Gezi

Diyarbakır gezilecek yerler

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan ve gerçekten önemli olan ve tarihi güzellikleri ve mekanları ile gerçekten büyüleyici olan güzel mekanları ile insana güzellik katan özel mekanları ile insanı büyüleyen gerçekten gezip görülmesi özel bir yer olarak karşımıza çıkmakta. Ancak Diyarbakır gezilecek yerler baktığımız zaman insanı büyüleyen özel mekanları ile buraları gezmek tarihi mekanları görmek insana gerçekten güzel bir tatil geçirebileceğimiz bir yerdir.

Diyarbakır gezilecek yerler

Diyarbakır gezilecek yerler

Diyarbakır bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve şehiri ziyaret edenlere yada tatile gelenlere Diyarbakır gezilecek yerler açısından zengin bir seçenek sunar. Tarihi camileri, kiliseleri, müzeleri, hanları, kervansarayları ve şehrin simgesi haline gelen kaleleri ile ziyaretçilerine oldukça yoğun bir tarihi gezi imkanı sunmaktadır. Diyarbakır bir yandan mağaraları bir yandan bahçeleri ile bir sürü güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Ve buraya ziyaret edenler veya gezi planlayanlar için mükemmel bir tatil olmuş olur. Ailecek veya kafa dinlenebilecek gerçekten güzel yerleri vardır. Diyarbakır surları özellikle görülmesi gereken en güzel yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Diyarbakır Kalesi içerisinde yer alan dünyanın en uzun ikinci sur duvarı olma özelliğine sahip olan Diyarbakır Surları, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alır. Bunların birincisi ise Çin Seddi’dir. Diyarbakır Surları’nın Çin Seddi’nden farkı ise bazalt taştan inşa edilmiş olmasıdır. Bakarsanız bu sur gibi bir çok tarihi yapı ve güzellikleri mekanları yer almaktadır. Bunları burada saymakla bitiremeyiz bile.

Hanlar, camiler, Hevsel bahçeleri, köprüleri ile insana büyüleyici bir güzellik sunuyor. Aslında baktığımızda ülkemiz bu tarihi güzellik bakımından gerçekten müthiş bir ülke olmakta. Her şehiri her yeri ayrı bir güzel ve ayrı güzellikleri ile mekanları ile birlikte gerçekten görülüp bakılması gereken bir sürü yer var. İşte Diyarbakır gezilecek yerler de bunun için de sadece bir tane yer olarak karşımıza çıkıyor. Eğer tatil planınız var ise kışın ayrı güzel yazın ayrı güzel bu güzel şehire tatil planı yapabilirsiniz.Diyarbakır gezilecek yerler - Yorum Gezi Arkadaş 27 Kasım 2022 27 Kasım 2022 — 11:42
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer sorular