Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Gezi Afişi - Gezi

Gezi Afişi

1900 ile yaklaşık 1950’ler arasında televizyon yoktu. Afişler, reklamcılığın birincil yolu olarak hizmet etti. Muhteşem renkler ve güzel sanat, seyahatin neşesini ve hissini hayata geçirdi.
Demiryolları, havayolları ve tekneler gibi 20. yüzyılın başlarındaki teknolojik harikaları öne çıkaran gezi afşi, macera ve keşif duygusu yakalama yeteneğine sahipti. Lüks seyahate ve insanları seyahat rezervasyonu yapmaya ikna edecek bir özgürlük duygusuna ilham verdiler.

Gezi Afişi

Gezi Afişi

Sanat koleksiyoncuları genellikle sanatçı için toplanırdı, bu nedenle ünlü sanatçılar seyahat posterleri üzerinde çalışmaya başladığında koleksiyoncular bu eserleri derlemelerine dahil ettiler. Güzel grafikler, büyüleyici manzaralar ve birinin hayatındaki önemli bir seyahat deneyimini (örneğin tatil, balayı, vb.) sembolize edecek egzotik yerler ile eklenen bu , birçok kişiye bu posterleri edinme, toplama ve bu posterleri bir sanat eseri olarak görme konusunda ilham verdi. Genel olarak konuşursak, 3 tür seyahat afişi, orijinal eski afişler, reprodüksiyonlar ve çağdaş üretim parçaları vardır. Orijinal şehir gezi afişi tam olarak başlığın ima ettiği şeydir, bunlar seyahat posteri yapımının ilk günlerinden kalma gerçek çalışmalardır. Söylemeye gerek yok, bunlar birçok nedenden dolayı en pahalı çalışmalardan bazıları. Hassastırlar ve başlangıçta geçici teminat olmaları amaçlanmıştır, bu nedenle nadirdirler ve tahsil edilebilirler. Fiyatlar birkaç yüz dolardan binlerce dolara kadar değişmektedir.

Tipik olarak bir litografi olan orijinal bir eski seyahat posterinin aksine, reprodüksiyon genellikle orijinal posterin bir fotokopisidir. Birçok eski afiş tasarımı artık kamu malı, dolayısıyla seyahat afişlerinin ilk günlerinin illüstrasyonlarını arayanlar için bir pazar var. Bununla birlikte gezi afişi, reprodüksiyonlarda çok az veya hiç koleksiyon değeri yoktur. Bununla birlikte, duvarlarınızı orijinal sanat eserleriyle süslemek için çok para ödemenin bir alternatifi olduklarını söyledi.Gezi Afişi - Yorum Gezi Arkadaş 31 Temmuz 2022 31 Temmuz 2022 — 13:01
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer sorular