Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Gezi Defteri - Gezi

Gezi Defteri

Seyahatinize dayalı olarak tarafımızca otomatik olarak oluşturulan yüksek kaliteli bir premium fotoğraf albümüdür. Bu biraz benzersiz çünkü kendi fotoğraf albümünüzü oluşturmak için saatler harcamanıza gerek yok. Harika resimlerinizin yanı sıra tüm rotalarınızı, seyahat istatistiklerinizi ve hikayelerinizi de tutar. Seyahat dünyayı okumak için bir fırsattır. Gezi defteri her sayfada, dünyanızı daha zengin bir yer haline getirecek yeni bir tat, tat, koku, görüntü veya ses bulabilirsiniz. Her sayfada yeni insanlarla tanışabilir, yeni ilişkiler kurabilir, yeni diller bulabilir ve keşfedebilirsiniz. Elbette, bazı ‘sayfalardan’ diğerlerinden daha fazla keyif alacaksınız ama o anda hoşlanmadığınız kısımlar bile, daha sonraki yaşamınızda sizi derinden etkileyebilir.

Gezi Defteri

Gezi Defteri

Çoğunlukla, seyahat harika bir deneyimdir. Yeni yerler görmek, insan yapımı yapılar veya olağanüstü doğal güzelliğe sahip alanlar gerçekten ilham verici olabilir. Tac Mahal’den Büyük Kanyon’a, Kilimanjaro’dan Sagrada Familia’ya kadar, gezegenimiz muazzam bir dizi şaşırtıcı manzaraya sahiptir. Daha pratik bir bakış açısıyla, bir seyahatin tüm yönlerini organize edebilmek değerli bir yaşam becerisidir. Uçuş ve konaklama rezervasyonu buzdağının görünen kısmıdır. Deneyimli gezgin tam bir seyahat planına sahiptir ve en iyi barları ve restoranları nerede bulacağını ve ulaşım, yemek ve aktivitelerle ilgili en iyi fırsatları bilir. Ayrılış öncesi hazırlık, aşılar, vize kısıtlamaları ve yerel dil ve para birimi hakkında bilgi almayı içerir. Dil konusunda seyahat, farklı kültürel geçmişe sahip biriyle sohbet etmek veya en azından iletişim kurmak için mükemmel bir fırsat sunuyor. Gezi defteri ortak kelimeleri veya kalıpları keşfetmek, daha önce bilinmeyen bir dilin temellerini öğrenmek gibi, herhangi bir dilbilimci için bir zevktir yerel bir dükkan sahibine “teşekkür ederim” diyebilmek veya bir kahve sipariş edebilmek, çevrenizdeki dünyayla etkileşime girdiğinizi gösterir. ve size ait olmayan bir dilde iletişim kurmaya çalışmak. Farklı bir ülkeyi görmek sadece zihninizi yeni olasılıklara açmakla kalmaz, aynı zamanda kendi ülkenizi veya şehrinizi yeni gözlerle görmenize de yardımcı olur. Daha önce olduğu gibi kabul ettiğiniz her şeyi, düşüncenizin evrensel olduğu tüm garip dilsel veya kültürel tuhaflıkları fark etmeniz daha olasıdır.Her zamankinden daha fazla, gençler bugün seyahat etme ve yeni yerler görme fırsatına sahipler. Ucuz uçuşlar, rahat vize kısıtlamaları ve yeni kültürlere daha fazla maruz kalma, seyahat etmenin hiç bu kadar kolay olmadığı anlamına geliyor. İşe veya eğitime ara vermek, hatta yurtdışında çalışmak veya okumak hiç bu kadar popüler olmamıştı. Özellikle gençler, yeni bir kültürü örneklemeye ve ikinci, hatta üçüncü bir dile alışmaya giderek daha istekli hale geliyor faydalar hem kişisel hem de profesyonel.

Sonuç olarak, seyahat milyonlarca gezi defteri farklı deneyim sunar bazıları olumlu, bazıları daha az ancak bunların tümü bir kişi olarak gelişmenize yardımcı olacaktır. Seyahat, yeni şeyleri görme fırsatı sunar, aynı zamanda eski şeyleri yeni şekillerde görme fırsatı sunar. Bir dil öğrenmek, iletişim kurmanıza yardımcı olacak bir yaşam becerisidir, aynı zamanda başka türlü asla deneyimlemeyeceğiniz insanları ve bakış açılarını da anlayabilirsiniz.Gezi Defteri - Yorum Gezi Arkadaş 23 Ekim 2022 23 Ekim 2022 — 12:16
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer sorular