Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Gezi Fotoğrafları - Gezi

Gezi Fotoğrafları

Bazı insanlar seyahat ederken hediyelik eşya toplarlar, ben kameramla güzel fotoğraflar toplamayı tercih ederim. Gezi fotoğrafları bir zaman makinesi gibidir, geriye dönüp yıllarca keyifle bakabileceğiniz bir seyahatin anılarını dondurur. Ayrıca, başkalarının yeni ilham bulmasına yardımcı olabilir .

Gezi Fotoğrafları

Gezi Fotoğrafları

Her seyahat destinasyonunun kendi görünümü, kültürü, tarihi, insanları, duyguları, manzaraları ve hikayeleri vardır. Bu konuları fotoğraflarla nasıl yakalayacağınızı öğrenmek, bir yerin ruhunu başkalarına aktarmaya yardımcı olur ve onlara oraya gitmenin nasıl bir şey olabileceğine dair bir fikir verir. Fotoğrafçılık için okula hiç gitmedim. Yine de şimdi buradayım ve turizm kurullarına, markalara ve ara sıra parlak dergilere düzenli olarak resim lisansı veren profesyonel bir gezi fotoğrafları olarak hayatımı kazanıyorum. Yıllarca kitap okuyarak, çevrimiçi eğitimler izleyerek ve zanaatımı geliştirmek için düzenli olarak pratik yaparak seyahat fotoğrafçılığının tekniklerini yavaş yavaş öğrendim. Bu şekilde de öğrenebilirsiniz – eğer çaba harcarsanız! Erken kalkan yol alır. Eminim bu cümleyi duymuşsunuzdur. Bu aynı zamanda seyahat fotoğrafçılığı için de çok doğru. Işık, harika fotoğrafçılık için en önemli bileşendir ve yumuşak, sıcak sabah ışığı harika görüntüler oluşturur. Erken uyanmak aynı zamanda daha az turist ve diğer fotoğrafçılarla uğraşmak zorunda kalacağınız anlamına gelir.Buna karşılık, parlak güneşli bir günde öğle vakti fotoğraf çekmek muhtemelen seyahat fotoğrafçılığı için kesinlikle en kötü zamandır! Aslında bazen gün ortasında biraz kestiririm, böylece ışığın en iyi olduğu sabah erken saatlerde ve akşam fotoğrafçılık görevleri için daha fazla enerjim olur.

Hedefiniz hakkında seyahat rehberleri okuyun. Fotoğraflar için fikir vermenize yardımcı olacak makaleler ve blog gönderileri için interneti araştırın. Orada bulunan arkadaşlarla konuşun. Diğer fotoğrafçılara ulaşın. Hangi görüntülerin bir yerin özünü yakalayacağı konusunda daha bilgili olun. Gezi fotoğrafları araştırması için en sevdiğim araçlardan bazıları Instagram , Pinterest ve Google Görsel Arama’dır . Onları ikonik yerlerin nerede olduğunu öğrenmek için kullanıyorum. Gerçek kartpostal rafları da bir “çekim listesi” oluşturmaya yardımcı olmak için harika bir araçtır.Gezi Fotoğrafları - Yorum Gezi Arkadaş 4 Aralık 2022 4 Aralık 2022 — 12:14
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer sorular