Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Gezi Hocası - Gezi

Gezi Hocası

Günlerini uçuşları tarayarak geçiren , otel ödül puanlarını seven ve genel olarak bir gezginseniz, muhtemelen nasıl gezi hocası olunacağını merak etmişsinizdir. Yolcuların hızlı bir uçuş rezervasyonu yapmaları gerektiğinde bir acenteyi aramamaları, büyük bir seyahat için bir uzmana danışmak istemedikleri anlamına gelmez.

Bu özellikle balayı veya pek çok hareketli parçası olan deneyimsel geziler söz konusu olduğunda geçerlidir – örneğin tur şirketlerini koordine etmek , tercümanlar veya birden fazla tatil yeri konaklaması. Genellikle lojistiği bir başkasına, yani seyahat acentelerine bırakmak daha kolaydır. Seyahat acentesi olmak için belirli bir istihdam geçmişine ihtiyacınız yok, bu nedenle yeni bir kariyer başlangıcı arıyorsanız, bu tamamen sorun değil. Gezi hocası olma yolunda bir yerden başlamanız gerekir ve ne kadar erken atlarsanız, müşteri tabanınızı o kadar çabuk oluşturursunuz. Öte yandan, pazarlama veya konaklama gibi yarı ilgili bir sektördeki deneyiminizi değerlendirmeyi umuyorsanız, bu yardımcı olabilir, çünkü yeni işiniz için daha fazla bağlama sahip olacaksınız. Her iki durumda da, bu ödüllendirici bir kariyer yolu olabilir. Seyahat Acentesi Olmak İçin Gerekli Örgün Eğitim; Bazı dört yıllık kolejler, topluluk kolejleri ve ticaret okulları turizm sertifikaları sunarken, seyahat acentesi olmaya çalışanlar için bu bir gereklilik değildir. Turizm sertifikaları çok yardımcı olabilir, ancak pazarlama, ağırlama ve hatta etkinlik planlama konularında önceki eğitimler de yardımcı olabilir. Nihayetinde, destinasyonlar, satışlar, seyahat planı planlama ve rezervasyon yazılımı bilgileriniz, bir seyahat acentesi olarak kariyeriniz için çok önemli olacaktır.

Tam teşekküllü bir gezi hocası olmadan önce ayırmanız gereken eğitim süresi duruma göre değişir. Kariyerinize liseden hemen sonra başlayabilir veya turizm alanında bir sertifika, önlisans veya lisans derecesi almak için bir ila dört yıl ayırabilirsiniz. Tabii ki, ilgili bir işten rotanızı değiştirebilir ve örneğin bir destinasyon düğünü planlayıcısı olarak deneyiminizi bir seyahat acentesi olarak bir kariyere dönüştürebilirsiniz.Gezi Hocası - Yorum Gezi Arkadaş 25 Ocak 2023 25 Ocak 2023 — 13:29
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer sorular