Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Gezi Şiirleri - Gezi

Gezi Şiirleri

Şiir deyince hepimizin aklına güzel duygusal anlamlı şiirler gelir. Ama bunca zaman boyunca insanlar gezip gördükleri ve etkilendikleri yerleri de ünlü şairler hep kendilerini yada duygularını şiirlerle ifade etmiştir. Bunun için de en önemli şey gezip görmek o yeri gerçekten hissetmektir. Bunun için de gezi şiirleri her zaman önemli bir durum ve her şekilde önemli bir parçamız olmuştur.

Aslında baktığımızda ilk aklımıza gelen şey her zaman şiirler olmuştur. Ama bu şiirlerin size ne ifade ettiği yada ne anlatmak istediği merak konusu olmuştur. Bir şiir size her şeyi ifade edebilir. Güzel bir şiir sizi olmadık hayallere sokar düşüncelere dalar gidersiniz. Önemli olan o şiiri okurken hissettiğiniz duygudur. İşte bu yüzden de gezi şiirleri güzel bir kaynak olabilir. Çünkü şair bir şiir de o yerin güzelliklerini anlatır iken tamamlayıcı yada destekleyici dil kullanır ve bu sizi çok güzel hayallere sokabilir. Ve aynen o şairin hissettiği duyguyu hissetme olanağımız vardır. Şiirler her zaman güzel duyguları ifade eder. Örneğin bir şair gittiği yeri şiirler anlatıyor ve orada gördüğü güzellikleri yerleri ifade ediyor. Siz şiiri okuduğunuzda o yere gitmemiş bile olsanız sanki o yerdeymiş gibi hissetmenize ve gerçekten o yerin özellikleri tarihi yerleri güzelliklerini görmüş gibi hissettersiniz. İşte bu size şiirin hissettirtikleridir.

Şiirler her zaman özellikle duygusal insanların her zaman ilgisini çekmiştir. Şiirin türü yada özelliği fark etmez önemli olan şiir de sizin hissettikleriniz yada hissetmeye çalıştığınız duygulardır. Bu yüzden ister gezi şiirleri olsun ister bambaşka bir şiir olsun bunlar her zaman güzel duygular ifade etmiştir.Gezi Şiirleri - Yorum Gezi Arkadaş 20 Mart 2022 20 Mart 2022 — 12:53
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer sorular