Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Gezi Veli İzin Belgesi - Gezi

Gezi Veli İzin Belgesi

Reşit olmayan çocuklar, ebeveynleri veya yasal vasisi olmadan yurt dışına seyahat ettiklerinde, seyahat için ebeveynlerinden yazılı izin almaları veya gezi veli izin belgesi alması tavsiye edilir. Belge, çocuğun seyahat belgelerinde yer alan ebeveynlerden, gerektiğinde varış ülkesindeki yetkililere sunulmak üzere yazılı bir seyahat onayı olabilir.

Çocuklarla seyahat etmek birçok aile için bir zorunluluktur. İster eyalet dışındaki akrabaları ziyaret edin, ister bir aile tatilinin keyfini çıkarın, seyahat birçok çocukluğun hayati ve hareketli bir parçasıdır. Ancak seyahat hem stresli hem de eğlenceli olabilirken, ebeveynler gerekli tüm hazırlıkları yapmazlarsa, stresli bir durum olabilir. Bir çocuğu tatil için eyalet dışına çıkarmak, her iki ebeveynden de biraz zor bir durum olacaktır. Özellikle bu boşanmalarda sıkça karşılaşılan bir durum olmakta. Çünkü çocuğu tatile yanında birlikte götürmek için iki velinin de izni olması gereklidir. Bunun için de gezi veli izin belgesi alması gereklidir. Çocuğunuz tek başına gidiyorsa tatil için olsun ziyaret için olsun reşit olmadıysa veli izin belgesi gerekli oluyor. Bu durum daha çok yurt dışına seyahat ederken zorluk çıkarsa da bu gibi belgeleri hallettikten sonra güzel bir tatil geçirmeniz de kaçınılmaz oluyor.

Ancak çocuğunuzu yurt dışına akraba yanına göndermek ve güzel bir tatil yapmasını istiyorsanız ve yaşı da uygun değilse bunun için sizin izin belgeniz olmadan seyahat etmesi yada tatil yapması pek mümkün olmayabilir. İşte bunun için de gezi veli izin belgesi gerekli oluyor.Gezi Veli İzin Belgesi - Yorum Gezi Arkadaş 13 Şubat 2022 13 Şubat 2022 — 15:12
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer sorular