Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Gezi Yazısı Nasıl Yazılır? - Gezi

Gezi Yazısı Nasıl Yazılır?

Seyahat yazısının ne olduğunu tartışmadan önce belki de ne olmadığını söylemeliyiz. Seyahat yada gezi yazısı nasıl yazılır yazısı, ailenizin tatili hakkında yazmak değildir. Son seyahatinizle ilgili neyi sevdiğinizi veya neyi sevmediğinizi yazmıyor. Ve kesinlikle ücretsiz seyahat edebilmeniz için bunları nasıl yazmak hakkında yazmakla ilgili değil.

Seyahat yazımı, yerler, kişiler ve diğer yerlerdeki şeyler hakkında yazmaktır – ayrıca nasıl seyahat edileceği, ne zaman seyahat edileceği ve seyahatle ilgili tavsiyeler hakkında yazmak – hepsi okuyucuyu akılda tutarak. Bu, seyahat deneyimlerinizi başkalarına öykünmeleri veya en azından sizin yaptığınız hataları yapmamaları için aktarmakla ilgilidir. Ve kendi arka bahçenizdeki diğer herkes için egzotik olan şeyler hakkında yazıyor. Yerel bir çiftçi pazarı, tarihi alan, restoran, müze. Gezi yazısı nasıl yazılır bakıp bir yazı yazmak ve bunun için de iyi bir seyahat veya gezi yazarı olmak için, sadece istediğiniz zaman değil, her zaman açık olmanız gerekir. Tatildeyken, istediğiniz zaman istediğinizi yaparsınız. Zihniniz ziyaret ettiğiniz yere sadece canı istediğinde odaklanır. Ancak okuyucularınız için bir varış noktası yorumlamak için, aynı eski şeylere yeni açılar ararken, aynı zamanda okuyucularınızla zevkinizi paylaşmalısınız. Ayrıca seyahat yazarlığı, diğer pek çok türü paylaştığı için sınıflandırılması zor bir türdür. Tarihler, kişisel anlatılar, keşif hesapları ve destansı arayış hikayeleri: seyahat yazımı bu formların her birinden türer ve bunlara eklenir. Gezi yazıları, ziyaret edilen yerler veya insanlar hakkında olduğu kadar, her zaman yazarın benliğini keşfetmesiyle de ilgili olmuştur. Seyahat yazarları ve türün eleştirmenleri genellikle varış yerinin nispeten daha az önemli olduğunu tartışmışlardır; seyahat yazarının asıl konusu seyahat süreci, ilgili iş veya zahmettir.

Ancak seyahat yazarlığına geçmeden önce, gezi yazısı nasıl yazılır bakmak önemli ve bir yer hakkında söylediklerinizi anlayacak okuyuculara sahip olmanız gerekiyor. İletişim sürecinin gönderici (yazar), alıcı (okuyucu) ve mesaj olmak üzere üç bölümü vardır. Okuldayken, yazarın sürecin en önemli parçası olduğunu bilinçaltında öğrendiniz çünkü akademik yazımda durum bu. Ancak seyahat yazımı da dahil olmak üzere genel yazımda okuyucu, sürecin en önemli parçasıdır. Bir yazar yazmadan önce okuyucu hakkında düşünmüyorsa, okuyucu büyük olasılıkla ilgilenmeyecek veya muhtemelen yazarın ne dediğini anlamayacaktır.Gezi Yazısı Nasıl Yazılır? - Yorum Gezi Arkadaş 17 Aralık 2021 17 Aralık 2021 — 11:29
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer sorular