Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Gezi Yazısı Ne Demek? - Gezi

Gezi Yazısı Ne Demek?

Kurgusal olmayan metinler birçok türde gelir ve birçok farklı amacı vardır. Günlük yaşamda bizi çevrelerler, ancak daha karmaşık biçimlerde de olabilirler.Bunlara gezi yazısı demekle beraber önce bunun bizim için ne anlama geldiğine ve ne ifade ettiğine bakmak da önemli. İşte bunun için de gezi yazısı ne demek bunu anlamak bunu öğrenmek gerekir.

Seyahat yazımı yada gezi yazısı, farklı yerleri ziyaret etmek hakkında yazmaktır. Okuyucuları belirli bir hedef hakkında bilgilendiren bir gazete makalesi olarak görünebilir. Aynı zamanda, gezi yazısı ne demek bakar iken de bir kitap olarak yazılmış, bir yolculuk veya yer hakkında daha uzun bir anlatı anlatan, kurgusal olmayan bir edebi tür de olabilir. Bu, bir seyahat blogundan farklıdır çünkü yazı daha ayrıntılı ve daha az gayri resmidir.Gezi yazarlığı: genellikle birinci tekil şahısla yazılır,genellikle açıklayıcıdır size yer hakkında bilgi verir,edebi olmayan kurgu olarak, bilgilendirmenin yanı sıra eğlendirmeyi de amaçlamaktadır.Seyahat yazısının ne olduğunu tartışmadan önce belki de ne olmadığını söylemeliyiz. Seyahat yazısı, ailenizin tatili hakkında yazmak değildir. Son seyahatinizle ilgili neyi sevdiğinizi veya neyi sevmediğinizi yazmıyor. Ve kesinlikle ücretsiz seyahat edebilmeniz için onun hakkında yazmakla ilgili değil.

Seyahat yazımı, yerler, kişiler ve diğer yerlerdeki şeyler hakkında yazmaktır ,ayrıca nasıl seyahat edileceği, ne zaman seyahat edileceği ve seyahatle ilgili tavsiyeler hakkında yazmak hepsi okuyucuyu akılda tutarak. Bu, gezi yazısı ne demek anlamadan önce seyahat deneyimlerinizi başkalarına öykünmeleri veya en azından sizin yaptığınız hataları yapmamaları için aktarmakla ilgilidir. Ve kendi arka bahçenizdeki diğer herkes için egzotik olan şeyler hakkında yazıyor yerel bir çiftçi pazarı, tarihi alan, restoran, müze hakkında yazabilirsiniz.Gezi Yazısı Ne Demek? - Yorum Gezi Arkadaş 1 Ocak 2022 1 Ocak 2022 — 16:41
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer sorular