Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Güney Kore’de Gezilecek Yerler - Gezi

Güney Kore’de Gezilecek Yerler

Güney Kore, bir gezginin bir destinasyonda isteyebileceği her şeyi sunuyor. Uzun ve büyüleyici bir tarihe, harika bir kültüre, harika yemeklere, dost canlısı insanlara ve mükemmel bir turizm altyapısına (yeni bir hızlı tren sistemi dahil) sahiptir. Aynı zamanda, Güney Kore’de gezilecek yer Bulguksa gibi antik dağ tepesindeki Budist tapınaklarından Lotte World Tower gibi Seul’ün ultra modern gökdelenlerine kadar uzanan turistik cazibe merkezleriyle bir zıtlıklar ülkesidir .

Güney Kore’de Gezilecek Yerler

Güney Kore’de Gezilecek Yerler

Aynı zamanda dünyanın ziyaret edilebilecek en eşsiz cazibe merkezlerinden birine, insansız bir bölgeye, teknik olarak hala savaş halinde olan iki ülke arasındaki askeri sınırın bir parçasına sahiptir. Güney Kore’deki en iyi turistik yerler listemizle ziyaret edilecek en iyi yerleri keşfedin. Joseon Dyantasy tarafından 15. yüzyılda Seul çevresinde inşa edilen beş büyük saraydan Changdeokgung Sarayı her zaman tercih edilen kraliyet konutu olmuştur. Kral ve kraliyet ailesinin günlük hayatlarını yaşadığı yer burası. Saray tek bir bina değil, bir binalar kompleksi ve her biri farklı bir amaca hizmet etti. Bazıları konaklama, bazıları diğer kullanımların yanı sıra kütüphaneler, yemek odaları ve toplantı odalarıdır. Sarayın arkasında bulunan 78 dönümlük Huwon’da veya saray bahçesinde biraz zaman geçirdiğinizden emin olun. Yollar, yeşil alanlar, pagodalar, akarsular ve göllerle dolu.Güney Kore’nin en parlak şehri olan Seul , başkenti olarak duruyor. Hem modern mimarinin hem de antik kültürün tadını çıkarmak istiyorsanız, burası tam size göre.
Güney Kore’de gezilecek yer:

● Gyeongbokgung Sarayı (Seul’deki Kore mirasına yardımcı olan en büyük Saraylardan biri)

● Seul Kulesi (şehrin geniş bir görüntüsünü sağlayan 500 metre yüksekliğindeki gözetleme kulesi)
● Bukchon Hanok Köyü (geleneksel kültürün tadını veren antik ev ve pagoda mimarisi)

● Mavi Saray (Beyaz Saray’a kıyasla Kore Devlet Başkanı’nın Evi)

● Bukhansan Ulusal Parkı (antik tapınak ve yürüyüş yeri ile eğlenceli doğal güzellikler barındırıyor)

● Lotte World Tower (Bir eğlence parkı ve gözlemevi ile dünyanın en yüksek 5. binası)

● Insadong (Kültürel dans ve müzik sergisi ile Kore ritüel ürün satış pazarı)

● Gwangjang Pazarı (Seul’ün en iyi gıda pazarı)

Güney Kore’nin başkenti, modern ve iyi korunmuş mimariyi bir araya getirmesiyle Güney Kore’de gezilecek yer listemizin başında geliyor. Burada modern bir turistik cazibe merkezi olan 100 katlı gökdelenler bulacaksınız. Ayrıca sizi ülkenin tarihi ve kültürüyle tanıştıracak bin yıllık Budist tapınaklarını da bulacaksınız.Güney Kore’de Gezilecek Yerler - Yorum Gezi Arkadaş 18 Ocak 2023 18 Ocak 2023 — 12:32
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer sorular