Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Hindistanı Geziyorum - Gezi

Hindistanı Geziyorum

Derinden geleneksel ama sonsuz derecede şaşırtıcı olan Hindistan, bir noktada her gezginin yapılacaklar listesinde sona eren destinasyonlardan biridir. Tac Mahal’i tüm ihtişamıyla görmek için Agra’ya gitmeyi veya Rajasthan’a dağılmış kraliyet saraylarını keşfetmeyi hayal edebilirler .Hindistanı geziyorum ile birlikte, diğerleri kendilerini Darjeeling ve Rishikesh’teki dudak uçuklatan manzaralardan veya Goa’daki kartpostal gibi mükemmel plajlardan etkilenmiş buluyor.

Hindistanı Geziyorum

Hindistanı Geziyorum

Hindistan’ın büyük şehirleri de var – Yeni Delhi, Bombay ve Kalküta – her biri kendine özgü bir kişiliğe sahip. Hindistan’ın en büyük şehir merkezlerindeki tapınakları, pazarları ve renkli sokakları keşfederken sıkılmanız imkansız. Hindistan’a seyahat etmenin en zor yanı, yolculuğunuzda tam olarak ne göreceğinizi bulmaktır.Tüm Hindistan’ı temsil edecek tek bir sembol olsaydı, bu Tac Mahal olurdu . Anıt, her yıl milyonlarca turiste Agra’ya seyahat etmeleri için ilham veriyor ve gün doğumunda ışıldayan muhteşem yapıyı görmek için şafaktan önce uyanıyor. Ancak Agra, Hindistan’ın en ünlü cazibe merkezinin ötesine geçen nedenlerle Hindistan’da ziyaret edilecek en iyi yerler listesinin başında geliyor.Kalabalığına ve kaosuna rağmen, Yeni Delhi turistlere sevecekleri çok şey sunuyor. Hindistan’ın renkli başkenti, miras ve modernitenin mükemmel evliliğidir. Eski Delhi , Jama Mescidi, Kızıl Kale ve Chandni Chowk alışveriş caddesi gibi ülkenin en değerli cazibe merkezlerinden bazılarını içerir . Hindistanı geziyorum ancak genişleyen şehir boyunca turistler, manevi ve kültürel öneme sahip sayısız başka yeri keşfedebilir.Hindistan’ın daha kozmopolit bir tarafını görmek ister misiniz? Aşırı zengin girişimcilere ve en ateşli Bollywood aktörlerine ev sahipliği yapan enerjik, kıyı kenti Mumbai’ye gidin . Turistler , bu lüks şehirde beş yıldızlı otellerden veya gurme restoranlardan asla uzak değildir . Ve bu aktiviteler bütçenizi aşsa bile, sevilen Marine Drive’da yapacağınız bir tekne gezisi, doğal sahili ve göz alıcı Art Deco binaları gördüğünüzde kendinizi krallar gibi hissetmenizi sağlayacaktır . “Krallar Ülkesi” olarak tercüme edilen Rajasthan, geçmiş yüzyılların kral ve kraliçelerinin kalıntılarıyla doludur. Işıltılı sarayları , görkemli kaleleri ve canlı festivalleri arasında bu batı eyaleti, Hindistan gezinizde başrolü hak ediyor.

Dünyanın sürekli olarak yaşanılan en eski şehirlerinden biri olan Varanasi, muhtemelen Hindistan’daki en kutsal yerdir. Hindistanı geziyorum manevi faaliyetler , hacıların yıkandığı ve yas tutanların yakın zamanda ölen akrabalarını yoldan geçenlerin gözü önünde yaktıkları kutsal Ganj Nehri boyunca gerçekleşir. Turistler ise gün doğumunda tekne gezintileri yaparak, nehirde yüzen çiçek kutsamalarını salıvererek ve sarp dağ geçitlerinden ateş dolu Hindu ilahi törenlerini izleyerek kendi maneviyat lezzetlerini buluyorlar.Hindistanı Geziyorum - Yorum Gezi Arkadaş 15 Şubat 2023 15 Şubat 2023 — 13:52
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer sorular