Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

İran’ı Geziyorum - Gezi

İran’ı Geziyorum

Seyahat uyarıları devam ettikçe ve diğer ülkelerle diplomatik ilişkiler farklı derecelerde var olmaya devam ettikçe, birçok kişinin İran’a nasıl gireceği ve İran’ı geziyorum ve İran’da güvenli, verimli ve mevcut rejim tarafından belirlenen sınırlar dahilinde nasıl seyahat edeceği konusunda kafası karışık.

İran’ı Geziyorum

İran’ı Geziyorum

Tarih, kültür ve doğayla iç içe olan İran , çok sayıda cazibe merkezine ve yapılacak ve görülecek şeylere ev sahipliği yapmaktadır . Hangi yerlerin önceliğiniz olması gerektiğini anlamak zor olabilir, ancak bu heyecan verici bir durumdur. Yıldızlar Vadisi, Qeshm bozulmamış bir doğa ve gizemli bir dünya sunar , ancak kaçırılmaması gereken bir cazibe varsa, o da Yıldızlar Vadisi’dir. Marn ve kumtaşı diğer dünyalara ait kaya oluşumlarını oluşturur ve biraz hayal gücü ile diğer şeylerin yanı sıra hayvanları, yüzleri ve elleri görebilirsiniz. İran’ı geziyorum ve birçok güzel yerlerden bir tanesi, Babak Kalesi’ne ulaşmak için biraz atletizm ve korku gerekmez. Bir zamanlar Abbasi Halifeliği ile savaşan Hurremî bir liderin kalesi olan bu derin vadilerle çevrili kale, 2.300–2.600 metre (7.546–8.530 fit) yükseklikte yer alır. Güçlü bir akrofobi vakası olanlar, ona uzaktan hayran olmayı seçebilirler.Enfes tavanlar, muhteşem freskler ve nar ağaçlarıyla dolu büyük avlular, çöl şehri Kaşan’daki nefes kesen tarihi evlerden birinde elde edeceğiniz şeylerdir. Bu şehri en iyi ilkbaharda havalar çok ısınmadan ve gülsuyu festivaline yetişirken görebilirsiniz .

“Kırmızı Köy” olarak bilinen Abyaneh, İran’ı geziyorum yerlerinde, Karkas Dağı’nın eteklerinde yer alan İran’ın en eski ayakta kalan köylerinden biridir. 2.500 yıldan daha eski olduğu düşünülen Abyaneh, İran’ın yaşayan bir müzesidir. Mimarisi, kültürü, törenleri, dili ve giyimi eski çağlardan beri iyi korunmuştur. Abyaneh’in en çarpıcı kısmı, çarpıcı kırmızı dağlık zeminde eriyen yerel taştan inşa edilmiş kırmızı tuğlalı binalardır.İran’ı Geziyorum - Yorum Gezi Arkadaş 1 Şubat 2023 1 Şubat 2023 — 13:44
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer sorular