Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Kıbrıs’ı Geziyorum - Gezi

Kıbrıs’ı Geziyorum

Kıbrıs bu adanın büyük bir tarihi var. Yüzyıllar boyunca imparatorlukların göz diktiği Kıbrıs’ın gıpta edilen konumu, Kıbrıs’ı geziyorum onu Doğu Akdeniz’de iktidara gelen herkes için değerli bir mülk haline getirdi.

Kıbrıs’ı Geziyorum

Kıbrıs’ı Geziyorum

Bugün insanlar hala buraya akın ediyor ama artık güç ve şan kazanmaktan çok adanın sahillerini aramak için. Kum ve güneşten daha fazlasıyla ilgilenen gezginler için, Kıbrıs’ta arkeolojik alanlar , güzel Bizans kiliseleri ve tarihi turistik cazibe merkezleri arasında çok sayıda manastır ve müze bulunduğundan, sizi bir ziyafet bekliyor. Kıbrıs’ı geziyorum ve aynı zamanda , eşsiz flora ve faunanın inanılmaz zenginliği ile yürüyüş yapmak için harika bir yerdir . Hepsinden iyisi, o kadar küçüktür ki, kendinizi kolayca bir kasabaya dayandırabilir ve oradan günübirlik gezi gezilerine çıkabilirsiniz .Akdeniz’deki en büyük adalardan biri olan Kıbrıs, keşfedilmesi gereken oldukça çeşitli ve muhteşem bir adadır. Avrupa’nın doğu yakasında (Türkiye’nin hemen güneyinde) yer alan Kıbrıs’ta gerçekten kaçırmamanız gereken bir sürü muhteşem ve en iyi yerler var. Bu mükemmel yerler o kadar huzur verici ki bu tarif edilemez bir duygudur. Bazı yönlerden, Kıbrıs’ın muhteşem Yunan adalarına benzer hisleri olduğunu hissettim , ancak aynı zamanda bana Hırvatistan’daki şehirleri hatırlatan çok büyük bir tarihi var . Sanırım bu kadar uzun bir geçmişe sahip bir adanın özelliği de bu onu bugüne kadar şekillendiren çok sayıda etkiye sahip.

Şimdi, Kıbrıs’a ilk gelişinizse, seyahatinizin sadece güneş, deniz ve kumdan ibaret olduğunu düşünmeyin. Evet, bunların hepsi harika, ancak ada yaşamını deneyimlemek için Kıbrıs’taki en iyi yerleri keşfetmek için zaman ayırdığınızdan emin olun. Rahat ada havası, sıcak iklimi, uzun kumsalları ve büyüleyici gün batımları ile Akdeniz’deki Kıbrıs adası, inanılmaz tatil yerleri söz konusu olduğunda tüm kutuları işaretler. Güneş arayanlar tenha kıyı şeritlerinde vücutlarını bronzlaştırmayı severler, yavaş yürüyüşler yapmak isteyenler Omodos ve Pano Lefkara gibi büyüleyici kasabalarda gizli parke taşlı yolları keşfetmenin keyfini çıkaracak ve parti müdavimleri gece boyunca dağılmış kulüplerde gece boyunca dans edecek pek çok yer bulacaktır. Baf, Limasol ve Larnaka Kıbrıs şehirleri.

Bir zamanlar antik Yunanistan’ın bir parçası olan bu etki, Kıbrıs kültürü, yemekleri ve tarihi boyunca hissedilir ve bu da onu, büyük kalabalıklar ve yüksek fiyat etiketleri olmadan Yunanistan’ı ziyaret etmenin bir sonraki en iyi yolu yapar. Kıbrıs’ı geziyorum ve bununla birlikte, ülke daha çok başlangıcından beri bölgesel bir huzursuzluk yeri olarak biliniyor; teknik olarak bağımsız bir ülke olmasına rağmen, Türkiye kuzey kıyılarının kontrolünü elinde tutuyor. Bu işgal altındaki bölgeye seyahat etmek zor olabilir ve sıkı bir sınır kontrolü gerektirir,Kıbrıs’ı Geziyorum - Yorum Gezi Arkadaş 22 Şubat 2023 22 Şubat 2023 — 16:33
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer sorular